• امروز شنبه بیست و چهارم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

دیرین دیرین

فراخوان ثبت نام طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن کریم در ایلام/ احیای فرهنگ وقف قرآنی و فرهنگی یک ضرورت است

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن کریم در ایلام/ احیای فرهنگ وقف قرآنی و فرهنگی یک ضرورت است

مراسم تجلیل از نفرات برتر چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در سالن اجتماعات اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 چهارشنبه 24 مرداد 1397   120  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف ایلام به نقل از خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، صبح امروز (24 مرداد) در این مراسم، اظهار کرد: ۱۲۳۵ نفر از شهرستان‌های مختلف استان در این مسابقات در رشته‌های حفظ قرائت، حفظ، ترتیل و معارف قرآن کریم شرکت کردند.

 

وی، بابیان اینکه در این دوره از مسابقات قرآن کریم در مرحله استانی 61 برادر و 84 نفر خواهر شرکت کردند که درنهایت ۱۹ نفر شامل ۹ خواهر و ۱۰ نفر از برادران در رشته‌های مختلف در مسابقات کشوری که در مهرماه سال جاری در اراک برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، یادآور شد: منتخبین استان در تاریخ و زمان‌بندی مشخص‌شده ۲۶ مردادماه به مرحله مقدماتی در شهر مقدس قم و در مرحله نهایی مسابقات با حضور نفرات برتر و راه‌یافته به مرحله نهایی از ۱۰ تا ۲۳ مهرماه در استان مرکزی و با محوریت شهر اراک اعزام می‌شوند.

 

حجت‌الاسلام عزیزی، با اشاره به اینکه انتقاد و بیان مسائل بهترین راه برای پیشبرد اهداف و امورات یک‌نهاد به‌ویژه نهادهای فرهنگی است، افزود: تمام تلاش در اداره اوقاف و امور خیریه استان برای رفع کاستی‌ها و ارائه برنامه‌های سازنده در راستای ارتقای سطح فعالیت‌ها و آموزش‌های قرآنی است.

 

وی، تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه متولی برگزاری مسابقات کشوری، شهرستانی و استانی است و در موقوفات و اماکن متبرکه نیز در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش‌های قرآنی فعالیت می‌شود و همچنین دوره آموزشی با حضور اساتید مجرب در استان در راستای آموزش و ارتقای سطح کیفی فعالان قرآنی برگزار می‌شود.

 

عزیزی، با تأکید بر اینکه همه باید مشوق نسل جوان درراه اعتلای فرهنگ قرآنی باشیم، گفت: امامزادگان و موقوفات و قرآن کریم سه محور اصلی فعالیت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است که لازم است که وقف نیت برای کارها و امورات نیک و ترویج فرهنگ قرآنی نیز بیشتر از گذشته موردتوجه قرار گیرد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، با اشاره به اینکه موقوفات قرآنی در استان ایلام باید احیا شود، خاطرنشان کرد: وقف در زمینه مسائل فرهنگی و قرآنی بسیار مؤثر است و می‌تواند راه گشای مسائل فرهنگی و توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.

 

وی، در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد زمینه انس هرچه بیشتر با قرآن، نشر و بسط فضای معنوی مسابقات قرآن در محیط جامعه، بهره‌گیری بیشتر از مفاهیم و دستورات الهی در زندگی روزمره و ایجاد شورونشاط قرآنی در بین اقشار مختلف از اهداف برگزاری این دوره از مسابقات بوده است.

 

گفتنی است در این مراسم از ۱۲۶ نفر متسابق مرحله شهرستانی و ۳۳ نفر متسابق مرحله استانی این دوره با حضور دکتر نوذری معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام تجلیل شد.

پایان پیام/ 92
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار