• امروز جمعه هفدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

جمع آوری کمک های مردمی جهت امور خیریه

آگهی مناقصه و مزایده اوقاف ایلام

ماهنامه احسان ماندگار اوقاف ایلام

پویش آزادی زندانیان در عید غدیر

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

فعالیت ۵۴ موکب اوقاف و امور خیریه در ۱۰ محور/ تأکید بر فعالیت فرهنگی در موکب‌های اربعین حسینی

فعالیت ۵۴ موکب اوقاف و امور خیریه در ۱۰ محور/ تأکید بر فعالیت فرهنگی در موکب‌های اربعین حسینی

نشست ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با محوریت مرز مهران با حضور مدیران کل اوقاف و امور خیریه استان‌های معین ایلام در سازمان اوقاف و امور خیریه این استان برگزار شد.

 چهارشنبه 27 شهریور 1398   66  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام به نقل از خبرگزاری شبستان از ایلام،حجت‌الاسلام «محمد نوروز پور» رئیس ستاد اربعین حسینی اوقاف و امور خیریه محور مرز مهران و مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در این نشست اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه از تمام توان و ظرفیت‌های بقاع متبرکه استان‌های معین در مرز مهران در راستای ارائه خدمت به زوار اربعین حسینی استفاده خواهد کرد.
وی، بابیان اینکه کارهای فرهنگی در رأس فعالیت‌های این سازمان در سطح مساجد و موکب‌های اوقاف و امور خیریه استان‌ها در مرز مهران در ایام اربعین حسینی قرار دارد، یادآور شد: بر اساس تأکیدات نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام ب به فعالیت‌های فرهنگی در سطح موکب‌های اربعین حسینی توجه ویژه‌ای شود.
مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه این ادارات کل اوقاف و امور خیریه 31 استان کشور در 10 محور و میزهای تردد زوار اربعین حسینی تقسیم‌بندی کرده است، گفت: سال گذشته حدود 54 موکب اوقاف و امور خیریه در مسیر تردد زوار اربعین حسینی در بخش‌های مختلف اسکان، تغذیه و امورات فرهنگی فعالیت داشته‌اند.
پور نوروز، بابیان اینکه امسال نیز از تمام ظرفیت‌ها در راستای ارائه خدمت به زوار اربعین حسینی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: در این راستا مبلغین مذهبی و روحانیون استان‌های مختلف برای فعالیت فرهنگی و کمک به موکب‌ها در امر خدمات‌رسانی به زوار به مرز مهران اعزام خواهند شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام نیز در این نشست با تقدیر از فعالیت‌های مدیران اوقاف و امور خیریه استان‌های معین ایلام در مرز مهران در امر خدمات‌رسانی به زوار، گفت: در سال جاری تلاش شده که یک آشپزخانه دائمی با همکاری استان‌های ایلام، سمنان، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و استان آذربایجان غربی در محل قدمگاه امامزاده ابراهیم قتال (ع) برای پخت غذا و توزیع در بین زوار اربعین حسینی احداث شود.
حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی بابیان اینکه کار احداث این آشپزخانه دائمی با سازه سبک در مرز مهران آغازشده است، ابراز کرد: پیش‌بینی می‌شود روزانه 10 هزار پرس غذا در این آشپزخانه پخت و از طریق موکب‌های این سازمان در مرز مهران بین زوار اربعین حسینی توزیع گردد.
حجت‌الاسلام جت‌الااسلام عظيم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی نیز در این نشست، اظهار کرد: سال گذشته نانوایی سیار در ایام اربعین به‌صورت کامل و با تهیه آرد در مرز مهران مستقرشده بود که امسال نیز این نانوایی برای پخت نان فعال می‌شود، همچنین 12 میلیون تومان نیز از محل موقوفات استان جمع‌آوری‌شده که در راستای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی در مرز مهران هزینه خواهد شد.
وی، ابراز کرد: سال گذشته در جریان توفانی که مرز مهران روی داد بسیاری از امکانات ما ازجمله داربست‌ها و چادرهای موکب دچار خسارت شد و امسال، داربست و چادر جدید خریداری‌شده که در مرز مهران در راستای خدمات‌رسانی به زوار مستقر خواهد شد.
حجت‌الاسلام سهراب سلیمانی فرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان نیز در این نشست، اظهار کرد: تأمین دو تریلر آب‌معدنی برای خدمات‌رسانی به زوار در مرز مهران از تعهدات ما بوده است که فراهم‌شده است و لازم است که زودتر در مرز مهران دپو شود که با توجه به پیک رفت‌وآمد زائران و ترافیک جاده‌ای مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.
وی، ابراز کرد: با رایزنی‌های انجام‌شده ماشین یخچال دار برای توزیع آب‌معدنی در مرز مهران مستقر خواهد شد و همچنین چند دستگاه آب‌سردکن ثابت به همت خیرین استان گلستان در مرز مهران و در موکب اوقاف و امور خیریه، تعبیه خواهد شد.
حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت، مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی نیز در این نشست، گفت: اربعین حسینی نماد قدرت انقلاب و اسلام است و باید تلاش کرد که خدمات ارزنده‌ای به زوار اربعین حسینی در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین ارائه شود.
وی، خاطرنشان کرد: لوازم آشپزی و آشپزخانه و همچنین تهیه مواد غذایی موردنیاز برای پخت غذا به همت خیرین و اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی تهیه‌شده و در این راستا نیز 300 میلیون برای تهیه مواد غذایی و لوازم آشپزخانه‌ای هزینه خواهد شد.
گفتنی است، در این نشست مدیران کل اوقاف و امور خیریه استان‌های خراسان شمالی و سمنان نیز در مورد نحوه خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی در مرز مهران ضمن ارائه گزارش، آمادگی استان خود را برای ارائه خدمات هر چه بیشتر به زوار اعلام کردند.
پایان پیام/92
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار