• امروز دوشنبه بیستم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

جمع آوری کمک های مردمی جهت امور خیریه

آگهی مناقصه و مزایده اوقاف ایلام

ماهنامه احسان ماندگار اوقاف ایلام

پویش آزادی زندانیان در عید غدیر

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

موقوفات منشا ترویج فرهنگ عاشورایی بوده‌اند/ لزوم نهادینه کردن حسنات وقف در جامعه

موقوفات منشا ترویج فرهنگ عاشورایی بوده‌اند/ لزوم نهادینه کردن حسنات وقف در جامعه

حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه یکی از عوامل استمرار مراسمات عزاداری‌های امام حسین (ع) تاکنون، موقوفات مرتبط است، گفت: باید محاسن وقف به‌عنوان صدقه جاریه در بین اقشار مختلف مردم بیان، تبیین و نهادینه شود.

 شنبه 4 آبان 1398   63  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، ظهر امروز (4 آبان) در دیدار مدیرکل و کارکنان اوقاف و امور خیریه این استان به مناسبت هفته وقف، اظهار کرد: هفته وقف فرصتی ارزشمند برای تشویق و ترغیب اقشار مختلف مردم برای مشارکت در امر حسنه وقف است.

حجت‌الاسلام «الله نور کریمی تبار» با تأکید بر اینکه باید محاسن وقف در جامعه به‌عنوان صدقه جاریه بیان و تبیین شود، افزود: وقف سرمایه‌ای است که برای انسان محفوظ می‌ماند و برای واقف بهترین حسنات را به دنبال خواهد داشت.

امام‌جمعه ایلام با اشاره به نقشی عمده‌ای که موقوفات در مسائل مذهبی و فرهنگی دارند، یادآور شد: یکی از عوامل استمرار مراسمات عزاداری‌های امام حسین (ع) موقوفاتی است که پشتوانه این عزاداری‌ها بوده و منشأ نشر و ترویج فرهنگ عاشورایی و حسینی بوده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه در استان ایلام لازم است برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ وقف اجرا شود، گفت: اداره حوزه‌های علمیه در استان شدیداً نیازمند اختصاص موقوفه مرتبط است، پشتوانه مالی موقوفه در این خصوص است می‌تواند موجب رونق هر چه بیشتر حوزه‌های علمیه استان شود.

حجت‌الاسلام کریمی تبار تصریح کرد: در شرایط فعلی گسترش موقوفات در سطح استان باید موردتوجه برنامه‌ریزیان فرهنگی قرار گیرد، نقش اوقاف در مسائل فرهنگی باید احیا شود، در استان خلأهای بر زمین‌مانده فرهنگی زیادی در استان داریم که با ترویج فرهنگ وقف این مسائل می‌تواند مرتفع شود.
وی خواستار پیگیری مجدانه مسئولان برای الحاق صحن مطهر امامزاده شاه احمد (ع) برای الحاق به استان ایلام شد و افزود: فرهنگ زیارت این امامزاده که بسیار جلیل‌القدر نیز هست در استان تبلیغ شود که استان ایلام نقش میزبانی این امامزاده جلیل‌القدر را دارد.

امام‌جمعه ایلام در پایان با تقدیر از فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه استان ایلام در ایام اربعین سال جاری و خدمت‌رسانی به زوار، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود که برای سال آینده، اوقاف و استان‌های معین دیگر موکب‌های بزرگی در بقاع متبرکه مسیر منتهی به مرز مهران ازجمله در امامزاده عباس (ع) دشت عباس و امامزاده سید جعفر (ع) شباب دایر کند که نقش مهمی در خدمات‌رسانی بیشتر به زوار خواهد داشت.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار