• امروز دوشنبه بیستم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

جمع آوری کمک های مردمی جهت امور خیریه

آگهی مناقصه و مزایده اوقاف ایلام

ماهنامه احسان ماندگار اوقاف ایلام

پویش آزادی زندانیان در عید غدیر

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضریح مرقد مطهر امامزاده سیده صورت بانو (س) رونمایی شد

ضریح مرقد مطهر امامزاده سیده صورت بانو (س) رونمایی شد

ضریح مرقد مطهر امامزاده سیده بانو (س) واقع در روستای گوراب و نِگل از توابع شهرستان سیروان در مراسم با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان و جمعی از مسئولان شهرستان سیروان رونمایی شد.

 شنبه 11 آبان 1398   114  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در حاشیه برگزاری این مراسم، اظهار کرد: کار ساخت ضریح مطهر این امامزاده شریف توسط هنرمندان استان اصفهان انجام‌شده است.

حجت‌الاسلام «مرتضی عزیزی» بابیان اینکه برای ساخت این ضریح اعتباری معادل 900 میلیون ریال هزینه شده است، تصریح کرد: هزینه ساخت ضریح مطهر مرقد مطهر امامزاده سیده بانو (ع) از محل اعتبارات دولتی، کمک‌های مردمی و خیرین تأمین‌شده است.

وی بابیان اینکه کار سخت این ضریح مطهر حدود 4 ماه طول کشیده است، یادآور شد: کار نصب این ضریح از حدود یک ماه گذشته آغازشده است که با پایان یافتن آن امروز در مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستان سیروان رونمایی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام یادآور شد: کار ساخت ساختمان این امامزاده از سال 90 شروع‌شده است و هم‌اکنون ساختمان امامزاده تکمیل بوده تنها نمای بیرونی این ساختمان نیازمند کمک خیرین و مردم برای اجرای نما است.

حجت‌الاسلام عزیزی خاطرنشان کرد: امامزاده سیده صورت بانو (ع) موردتوجه مردم منطقه و دیگر مناطق استان است و تلاش می‌شود که با کمک خیرین و نیکوکاران و به‌ویژه واقفان، با ساخت ابنیه این امامزاده، پذیرای خیل عاشقان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) باشیم.

گفتنی است، امامزاده سیده «صورت بانو» از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) است که کرامات زیادی از آن نقل می‌کنند، این امامزاده اولین امامزاده زن در استان ایلام است و مقبره این بانوی مطهره، در شهرستان سیروان، روستای گوراب و نِگل قرار دارد.

همچنین در سال 92 زمینی به مساحت 2 هكتار براي توسعه محوطه امامزاده سيده صورت بانو (س) شهرستان سيروان توسط یکی از خیرین منطقه وقف‌شده است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار