• امروز سه شنبه دوازدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

آگهی مناقصه و مزایده اوقاف ایلام

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

ماهنامه احسان ماندگار اوقاف ایلام

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اقدامات پیشگیرانه در سطح بقاع متبرکه ایلام انجام می شود

اقدامات پیشگیرانه در سطح بقاع متبرکه ایلام انجام می شود

حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه تمام بقاع متبرکه و امامزادگان سطح استان به مایع ضدعفونی کننده مجهز شده است، گفت: توصیه ها و تاکیدات بهداشتی به تمام مسئولان و دست اندرکاران بقاع متبرکه و مساجد استان ابلاغ شده است.

 چهارشنبه 7 اسفند 1398   23  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام  به نقل از خبرگزاری شبستان ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام صبح امروز(7 بهمن) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به تاکید استاندار ایلام نشست قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل استان در خصوص ضدعفونی اماکن شعب اخذ رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ساختمان این اداره کل نیز که محل اخذ رای بود در اولین فرصت ضدعفونی شد.
 
حجت الاسلام «مرتضی عزیزی» با اشاره به اینکه با اشاره حضور گسترده و پر ازدحام مردم در روزهای چهارشنبه هر هفته در مسجد مقدس صاحب الزمان(ع) در طول سال برای برگزاری مراسمات ویژه مذهبی، ابراز کرد: امروز چهارشنبه 7 اسفندماه با هماهنگی های انجام شده تجمع و حضور مردم در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر ایلام به منظور رعایت نکات ایمنی و بهداشتی و جلوگیری از خطر احتمالی شیوع ویروس کرونا ممنوع شده است.
 
وی با اینکه در راستای حفظ سلامت مردم تقاضا می شود که در مراجعه به مراکز مذهبی به ویژه مساجد و بقاع متبرکه نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند، ابراز کرد: تمام بقاع متبرکه و امامزادگان به مایع ضدعفونی کننده مجهز و نسبت به ضدعفونی اماکن متبرکه سطح استان اقدام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام یادآور شد: به مسئولان و دست اندرکاران بقاع متبرکه سطح استان ابلاغ شده است که درب های ورودی و خروجی ، دستگیره های ضریح مطهر، جا مهری ها، سرویس های بهداشتی، زائرسراها و کلیه سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند به طور دائم در بازه های زمانی مناسب ضد عفونی و استریل شوند.

حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه تاکید می شود که از توزیع هر گونه غذای نذری و نذورات فاقد بسته بندی تا زمان اعلام رفع خطر آلودگی در سطح بقاع متبرکه جدا خودداری شود، گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان از ظرفیت های تبلیغات محیطی بقاع متبرکه به منظور آگاهی بخشی عمومی به منظور جلوگیری از انتشار این بیماری استفاده بهینه می شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت تداوم شیوع این بیماری تمهیدات لازم بر اساس تدابیر مصوب در استان و ابلاغیه های اوقاف و امور خیریه کشور انجام خواهد شد، یادآور شد: سلامت مردم در اولویت قرار دارد و در این راستا نیز تمهیدات لازم در سطح بقاع متبرکه اندیشیده شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با بیان اینکه از مردم عزیز خواهشمندیم که در صورت مراجعه به بقاع متبرکه رعایت نکات و اصول بهداشتی را در اولویت قرار دهند، خاطرنشان کرد: جلوگیری از حضور مردم در مساجد و بقاع متبرکه با توجه به شرایط و به تشخیص و تصمیم گیری مسئولان کشوری و یا استانی خواهد بود.

پایان پیام/92
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار