• امروز سه شنبه هشتم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

جمع آوری کمک های مردمی جهت امور خیریه

آگهی مناقصه و مزایده اوقاف ایلام

ماهنامه احسان ماندگار اوقاف ایلام

پویش آزادی زندانیان در عید غدیر

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اوقاف ایلام روزانه ۵ هزار ماسک پارچه ای تولید می کند

اوقاف ایلام روزانه ۵ هزار ماسک پارچه ای تولید می کند

حجت الاسلام عزیزی گفت: ماسک پارچه ای به تعداد روزانه ۵ هزار عدد با همکاری بسیج سازندگی استان در راستای مبارزه و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان ایلام تولید و بین مردم توزیع خواهد شد.

 یک شنبه 25 اسفند 1398   77  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یلام : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام با بیان این مطلب اظهار کرد: این تعداد ماسک با انعقاد قراردادم با خیاطی های معتبر و معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان و با نظارت سازمان غذا و داروی استان تولید و برای توزیع در سطح استان در اختیار نهاد های ذی ربط قرار می گیرد.

حجت الاسلام «مرتضی عزیزی» یادآور شد: اعتبار مورد نیاز برای تولید این تعداد ماسک در سطح استان از محل نیات واقفین با نیت درمان، خیرین و نیکوکاران با همت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تامین شده است و به زودی با تلاش تولیدکنندگان استان برای توزیع در اختیار مردم عزیز و شریف ایلام قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه پارچه های مصرفی در تولید این نوع ماسک ها با نظارت سازمان غذا و داروی استان تهیه خواهد شد، گفت: کار تولید و توزیع این تعداد ماسک به زودی در سطح استان به منظور تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم آغاز می شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه استان ایلام آماده هر گونه همکاری با ستاد مبارزه با کرونا در استان است، یادآور شد: بر اساس دستور دادستان محترم و مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در استان، به تمامی بقاع متبرکه و مساجد استان پرهیز از برگزاری هر گونه مراسم و اجتماع در اماکن متبرکه ابلاغ شده است.
 
حجت الاسلام عزیزی با اشاره به اینکه کار ضدعفونی و استقرار تجهیزات بهداشتی در سطح بقاع متبرکه نیز انجام شده است، یادآور شد: کمیته مبارزه با کرونا و پدافند غیرعامل اوقاف و امور خیریه استان ایلام تشکیل شده و به طور مداوم بقاع متبرکه و مساجد استان در راستای عدم برگزاری مراسمات و اجتماعات رصد می شوند.

وی با بیان اینکه همچنین نسبت به تهیه اقلام بهداشتی برای خُدام مساجد و بقاع متبرکه استان اقدام شده است، افزود: برگزاری نماز جماعت، مراسمات ترحیم و سایر مراسمات در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در سطح مساجد ممنوع بوده و همچنین مراسمات آغاز سال نو در سطح بقاع متبرکه نیز لغو شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با تاکید بر اینکه هشدارهای لازم به هیئت امنای مساجد نیز در زمینه ممنوعیت برگزاری هرگونه آیین های عزاداری و مجالس در مساجد نیز ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده و گزارش برگزاری مراسم و اجتماع در مساجد در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و مقتضی انجام خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار