• امروز دوشنبه بیستم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار منتشر شده از ما در رسانه ها

جمع آوری کمک های مردمی جهت امور خیریه

آگهی مناقصه و مزایده اوقاف ایلام

ماهنامه احسان ماندگار اوقاف ایلام

پویش آزادی زندانیان در عید غدیر

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای رزمایش ضیافت همدلی در سطح بقاع متبرکه ایلام/ ۱۵۰۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع می شود

اجرای رزمایش ضیافت همدلی در سطح بقاع متبرکه ایلام/ ۱۵۰۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به برگزاری رزمایش« ضیافت همدلی» در راستای کمک به نیازمندان در سطح بقاع متبرکه استان، گفت: تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار ماسک در کارگاه های تحت پوشش این نهاد در استان تولید شده است.

 یک شنبه 7 اردیبهشت 1399   25  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام :
حجت الاسلام « مرتضی عزیزی» صبح امروز(7 اردیبهشت) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه های ویژه ای در راستای مشارکت نیکوکاران، واقفان و هیئت امنای بقاع متبرکه در راستای برگزاری رزمایش کمک مومنانه در سطح استان اجرا می شود.
وی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان، بسته بهداشتی شامل ماسک و ماده ضدعفونی کننده برای توزیع در بین اقشار نیازمند تدارک دیده شده است، گفت: در این راستا 21 هزار و 500 عدد ماسک در بین بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان توزیع می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با بیان اینکه هزینه تهیه این اقلام از محل نذورات بقاع متبرکه، نیت واقفین، نیکوکاران و اداره کل اوقاف تامین می شود، گفت: برای مشارکت هر چه بیشتر در رزمایش کمک مومنانه، پویش«ضیافت همدلی» در سطح بقاع متبرکه استان اجرا و برگزار می شود.
حجت الاسلام عزیزی از تهیه بسته غذایی به منظور توزیع بین نیازمندان خبر داد و گفت: بر اساس سهمیه ایی که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برای مشارکت استان در طرح تهیه و توزیع بسته های غذایی بین نیازمندان مشخص شده، سهم استان ایلام تامین 1500 بسته غذایی است.
وی یادآور شد: امید است با کمک و مشارکت گسترده هیئت امنای بقاع متبرکه، نیکوکاران، واقفان و همکاران ادارات تابعه اداره کل استان، بتوانیم بسته های غذایی بیش از سهمیه تعیین شده تهیه و در ایام ماه مبارک رمضان در بین نیازمندان شناسایی شده در نقاط مختلف استان توزیع شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با بیان اینکه زمان و نحوه بازگشایی مساجد و بقاع متبرکه در چند روز آینده بر اساس گزارش اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رئیس جمهوری محترم مشخص می شود، یادآور شد: فعلا برنامه ریزی های انجام شده ما در ایام ماه مبارک رمضان بر مبنای بسته بودن مساجد و بقاع متبرکه استان خواهد بود.
عزیزی تصریح کرد: بر این اساس فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و قرآنی با بهره گیری از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در سطح بقاع متبرکه استان اجرا می شود و برنامه های پخش اذان و ادعیه، مناجات و جزء خوانی قرآن کریم نیز به صورت مجازی در سطح بقاع متبرکه انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه به طور قطع بازگشایی بقاع متبرکه بر اساس رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود، گفت: تا کنون نیز به تمام هئیت امنای مساجد و بقاع متبرکه دستورالعمل های ابلاغی و پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده است.
عزیزی بیان کرد: در راستای مشارکت گسترده اقشار مختلف جامعه به ویژه نیکوکاران و واقفان در پویش «امید و همدلی» با محوریت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز برنامه های مقتضی به هیئت امنای بقاع متبرکه ابلاغ شده است و همچنین همکاران اوقاف و امور خیریه استان در مرکز استان و شهرستان ها، یک روز از حقوق خود را به این پویش اختصاص می دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در پایان با اشاره به فعالیت 4 کارگاه تولید ماسک در استان با بهره گیری از ظرفیت خیرین، نیت واقفان و از محل نذورات بقاع متبرکه استان، خاطرنشان کرد:از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون، بیش از 100 هزار ماسک در این کارگاه ها تولید و در اختیار مردم استان قرار گرفته است.

پایان پیام/د
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار