• امروز پنج شنبه شانزدهم مرداد 1399 

بقعه امامزاده حاج بختیار (ع) چوار

صفحه ی اصلی / بقعه امامزاده حاج بختیار (ع) چوار

حاج بختیار (ع)

بقعه حاج بختیار (ع) در جنوب غربی روستای گنبد حاج بختیار در فاصله 27 کیلومتری شمال غربی شهر چوار از توابع شهرستان ایلام قرار دارد . در بعضی از منابع تاریخی نسبت این بزرگوار را به امامزاده علی صالح (ع) منتسب نموده اند . مردم منطقه و دیگر مناطق کرامات زیادی از این امامزاده دیده اند و به ایشان اعتقاد خاصی دارند بقعه اولیه حاج بختیار بنائی کوچک بوده که قدمت آن را دوره صفویه ذکر کرده اند . در سال 1369 بقعه جدید توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه احداث گردید و طی سالهای اخیر اقداماتی عمرانی فراوانی در ساختمان بقعه و محوطه آن جهت رفاه حال زائرین انجام شده است .

امکانات رفاهی

این بقعه متبرکه دارای امکانات رفاهی از قبیل آب ، برق و آنتن دهی مناسب موبایل ، زائر سرا ، پارکینگ و سرویس بهداشتی مناسب می باشد . جاده دسترسی امامزاده از شهر چوار تا بقعه دارای آسفالت است ولی به علت کم عرض بودن جاده و پر پیچ بودن نیازمند احتیاط در رانندگی است .

جاذبه گردشگری در اطراف بقعه

این بقعه متبرکه در منطقه ایی نسبتاً معتدل از لحاظ آب و هوای قرار دارد و در فصل بهار دارای زیباترین مناظر طبیعی است . وجود جنگل بلوط منطقه تفرجگاه های مناسبی را در اختیار زائرین قرار داده است . در فصل تابستان نیز هوای منطقه به علت وجود کوههای اطراف و جنگل های بلوط معتدل می باشد .