• امروز پنج شنبه شانزدهم مرداد 1399 

معرفی امامزاده سید عبدالله (ع) شهرستان ایوان

صفحه ی اصلی / معرفی امامزاده سید عبدالله (ع) شهرستان ایوان

امامزاده سید عبدالله (ع)

بقعه متبرکه امامزاده سید عبدالله (ع) در 6 کیلومتری جنوب شرقی شهر ایوان و 31 کیلومتری شمال غربی شهر ایلام در دامنه کوه "شره زول" قرار دارد . وی در قرن هشتم از منطقه جایدر پلدختر به این منطقه مهاجرت نموده است. نسب این سید جلیل القدر با 11 واسطه به امام موسی الکاظم (ع) می رسد. بقعه جدید ایشان در سال 70 توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام احداث شده است و در طول سالهای اخیر گسترش یافته است.

 

امکانات رفاهی بقعه

این بقعه متبرکه دارای امکانات رفاهی از قبیل آب ، برق ، آنتن دهی موبایل ، پارکینگ ، سرویس بهداشتی، تعدادی وسایل بازی کودکان و تعدادی مغازه است . همچنین تعدادی آلاچیق در اطراف بقعه برای زائرین مهیا شده است . جاده دسترسی آن آسفالت و مناسب است.

 

جاذبه های گردشگری اطراف بقعه

شهرستان ایوان از مناطق سردسیری و ییلاقی استان ایلام است که به علت قرار گرفتن بقعه در دامنه شمالی کوه شره زول و وجود درختان بلوط که به صورت یکپارچه هستند و همچینین صخره های سر به فلک کشیده و دره ی آن یکی از زیباترین مناطق گردشگری شهرستان ایوان است. در دره پشت بقعه تعدادی آلاچیق ساخته شده است که مکانی مناسب برای استراحت زائرین و گردشگران است. بقعه حاج حاضر (ع) ، طبیعت منطقه دالاهو ، بانکول و کوه رنو از مناطق گردشگری اطراف بقعه می باشد.